FAQ

faq dzieci

1) Co to są leśne warsztaty?
Leśne warsztaty to zajęcia edukacyjno- przygodowe organizowane w zielonej przestrzeni miejskiej. Warsztaty oparte są na metodzie Marii Montessori oraz na pedagogice waldorfskiej. Przewidziane są również elementy integracji sensorycznej oraz swobodny czas dla dziecka, podczas którego kształtuje się samodzielność, kreatywne myślenie, umiejętność pracy w grupie oraz twórcze rozwiązywanie problemów. Na zajęciach wykorzystuję najlepsze praktyki outdoorowe, by zaszczepić w dziecku chęć spędzania czasu na łonie natury.

2) Wiek uczestników
Program zajęć jest przewidziany dla dzieci w wieku od 2 lat do 6. Natomiast nie są to sztywne ramy. Najmłodszy uczestnik warsztatów miał‚ 16 miesięcy a najstarszy 8. Wszystko zależy od umiejętności i predyspozycji dziecka 🙂

3) Kleszcze, komary i inne stworzenia….

Przede wszystkim nie dajmy się zwariować! Kleszcze jak i komary czają się wszędzie: w ogródku u dziadków, na placach zabaw, w małych przydrożnych krzaczkach. Pamiętajmy, że najważniejsza jest profilaktyka! Na zajęcia zawsze zabieram ze sobą naturalne olejki np. z trawy cytrynowej (kleszcze ich nie lubią) oraz spray od kleszczy i komarów stosowany na ubrania dostępny w aptekach. To rodzic decyduje jaki preparat wybiera . Po warsztatach jak i po każdym spacerze należy ubrania ściągnąć, wyprać, następnie należy umyć się oraz przejrzeć swoje i dziecka ciało. Tak zachowane środki ostrożności dają duże szanse na to by nie złapać kleszcza :).

4) (NIE)pogoda
Stare skandynawskie porzekadło mówi, że nie ma złej pogody, są tylko żle dobrane ubrania. Warsztaty odbywają się w deszczu, śniegu, w słońcu. W przypadku gdy warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu wówczas zajęcia są odwoływane i przenoszone na inny termin .

5) Jak ubrać dziecko na warsztaty?
Ubiór powinien być dostosowany do panujących warunków atmosferycznych. W ciepłe letnie dni przyda nam się nakrycie głowy, skarpetki za kostki oraz napój dla ochłody. Jeśli pada deszcz to niezbędne będą: para kaloszy, kurtka przeciwdeszczowa.

KONTAKT

Anna Jodełka

e-mail: jodelka.lesnewarsztaty@gmail.com

Telefon: 501632795