MŁODZI PRZYRODNICY- SERIA KSIĄŻEK DLA DZIECI

Wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy leśnych wypraw w naturę. W tym trudnym dla nas czasie (epidemii Koronawirusa) szukamy inspiracji, książek, ciekawych zadań domowych dla naszych maluchów. Na szczęście
z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Wilga i ich seria kieszonkowych książek “Młodzi Przyrodnicy”. To idealna opcja na czas kwarantanny dla małych leśnych dzieci, które uwielbiają zagłębiać tajniki przyrody zarówno w teorii jak i praktyce :).

Seria składa się z różnych tytułów, które mają na celu przybliżyć dzieciom świat przyrody, przedstawić fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Książki te, szczególnie polecane są dla dzieci, które uczą się samodzielnie czytać. Treści mimo, że są krótkie, proste to przekazują dużą dawkę przyrodniczej wiedzy. Mnie najbardziej urzekły przepiękne, realistyczne ilustracje, które jeszcze bardziej zachęcają do lektury. Już nie mogę się doczekać jak zabiorę całą serię na leśne warsztaty i pokaże je dzieciom :). 

“Pory roku”– To dobry czas by zacząć od tej książki. Przyroda budzi się do życia, pojawiają się pierwsze kwiaty, świat staje się zielony. Treści i obrazki pozwolą Twojemu dziecku zrozumieć zjawiska jakie obecnie zachodzą w naturze. Każda pora roku jest tu wyjątkowo opisana. Wybierzcie swoją ulubioną i porozmawiajcie o niej! 🙂

Młodzi przyrodnicy “Pory roku”

“Dzieci zwierząt”– wyjątkowa pozycja o trosce, dbaniu o siebie nawzajem. To również duża dawka wiedzy jak wyglądają zwierzątka tuż po porodzie, w jakich warunkach przychodzą na świat i jak stawiają swoje pierwsze kroki.

Młodzi przyrodnicy “Dzieci zwierząt”

“Owady i inne małe zwierzęta”– książka dla ciekawskich “co w trawie piszczy”. Dzieci znajdą informację o tym jakie owady żyją pod wodą, które są niebezpieczne lub które świecą w nocy. Jestem przekonana, że po tej lekturze w ruch pójdzie lupa i czeka Was długi spacer ;). 

Młodzi przyrodnicy “Owady i inne małe zwierzęta”

“Dzień i noc”– ta publikacja rozwiewa wiele pytań młodego człowieka ;). Co zwierzęta robią kiedy ja śpię?  Czy widzą w ciemności? Czy tylko w dzień wychodzą na poszukiwanie jedzenia? Przeczytaj i przekonaj się sam!

Młodzi przyrodnicy “Dzień i noc”

“Wybrzeże”– miniprzewodnik po roślinach i zwierzętach, które zamieszkują wybrzeże. To również podróż po oceanach, morzach oraz brzegach zbiorników wodnych. Zajrzymy na dno i przyjrzymy się kolorowej rafie koralowej.

Młodzi przyrodnicy “Wybrzeże”

“Kwiaty”– w tej części poznajemy wiele gatunków kwiatów, które rosną na pobliskiej łące, parku a także w odległych środowiskach jak pustynie czy lasy tropikalne.

Młodzi przyrodnicy “Kwiaty”

“W stawie”– dzięki tej książce dzieci zobaczą podwodny świat w stawie. W jaki sposób zwierzęta zdobywają pokarm, co się dzieje gdy staw wysycha? Koniecznie sprawdźcie 🙂

Młodzi przyrodnicy “W stawie”

I na koniec coś dla miłośników “Dinozaurów”– ta pozycja przenosi nas w czasy odległe ale szalenie ciekawe!
Młody odkrywca dowie się, które dinozaury potrafiły ważyć więcej niż 16 słoni a które były malutkie niczym kurczak!

Młodzi przyrodnicy “Dinozaury”

Serię stworzyła Emily Bone. Treści konsultowane były z naukowcami pod względem poprawności merytorycznej. 
Całą serię znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *